50 LŮŽEK
7 POKOJŮ
2 NOCLEHÁRNY

U nás mají všechny pokoje
jedinečný výhled do kraje.

UBYTUJEMEVŠECHNY DOBRÉ LIDI VÍTEJTE U NÁS!

Pokoj 1

pro 4 osoby

Pokoj 2

pro 4 osoby
vlastní WC / sprcha

Pokoj 3

pro 6 osob

Pokoj 4

pro 6 osob

Pokoj 5

pro 5 osob
vlastní WC / sprcha

Pokoj 6

pro 4 osoby
vlastní WC / sprcha

Pokoj 7

pro 9 osob

Noclehárna 1

pro 6 osob

Noclehárna 2

pro 10 osob

„Ideální místo pro všechny, kteří chtějí zažít Krkonoše s horskou důstojností.“

TEAM BUILDING
ŠKOLENÍ A SEMINÁŘE RETREAT NA HORÁCH

Hledáte klidné a netradiční místo pro firemní team building? Plánujete uspořádat školení či seminář uprostřed klidné přírody na samých vršcích hor? Nebo jen potřebujete zpomalit, dobít si baterky a uspořádat myšlenky? Jste vítáni!

Bouda Klínovka se nachází na krásném místě, v srdci Krkonoš, uprostřed pravé horské přírody, kde můžete, jak soustředěně vnímat, ale hlavně relaxovat a odpočívat. Pozorovat okolní krajinu, nádherné krávy nebo si jen tak užívat úchvatných výhledů do kraje. Bouda má kouzelnou atmosféru a poskytne vám veškerý servis, který budete potřebovat ke svému pobytu, semináři nebo školení.

Mile rádi vám pobyt zpříjemníme a seznámíme vás s naší horskou farmou. Všechny běžné činnosti spojené s chodem farmy je možné nechat souznít jak s vaším team buildingem, tak pohodovým retreatem. Přijeďte zažít nová dobrodružství.

A po dobré práci přichází zasloužená odměna! Užijete si rodinnou atmosféru a dobroty z naší kuchyně. Vynikající borůvkové knedlíky nebo výtečné hovězí speciality z naší farmy, které můžete ochutnat pouze u nás! To vše pro vás máme připravené.

REZERVOVAT

Každý, kdo s dobrým úmyslem přijde, nechť vejde.
Přivítán bude vřelým úsměvem a pevným stiskem.
Vítej pocestný a svůj příběh vyprávěj.

Bouda Klínovka leží na oblíbené skialpinistické trase (pořad ČT1 „Na skialpech přes hory: Krkonoše“). Naplánujte si dvoudenní přechod s přenocováním u nás a probuďte se do mrazivého rána na boudě zasypané sněhem.

CENÍK 2024 PŘI PLATBĚ NA ÚČET

CELKOVÁ CENA ZA POKOJ
WC a sprcha1 noc2 noci3 noci4 nocí5 nocí6 nocí
5 lůžkový pokojvlastní7 450,- Kč9 900,- Kč14 850,- Kč19 800,- Kč24 750,- Kč29 700,- Kč
4 lůžkový pokojvlastní5 960,- Kč7 920,- Kč11 880,- Kč15 840,- Kč19 800,- Kč23 760,- Kč
4 lůžkový pokoj pro dvě osobyvlastní3 960,- Kč7 920,- Kč11 880,- Kč15 840,- Kč19 800,- Kč23 760,- Kč
Při platbě na místě je cena individuální. Dětem od 3 do 15 let poskytujeme slevu 20%. Děti mladší 3 let mají u nás ubytování zdarma bez nároku na lůžko. Ubytování se psy je možné, po předchozí dohodě za příplatek 300,- Kč za psa na den a vratnou zálohou 1 000,- Kč. Rádi se s Vámi telefonicky dohodneme na dopravě většího množství zavazadel. Tato služba bude zpoplatněna, děkujeme za pochopení.

CELKOVÁ CENA ZA POSTEL
WC a sprcha1 noc2 noci3 noci4 nocí5 nocí6 nocí
noclehárnaspolečná750,- Kč1 500,- Kč2 250,- Kč3 000,- Kč3 750,- Kč4 500,- Kč
9 lůžkový sdílenýspolečná1 490,- Kč1 980,- Kč2 970,- Kč3 960,- Kč4 950,- Kč5 940,- Kč
6 lůžkový sdílenýspolečná1 490,- Kč1 980,- Kč2 970,- Kč3 960,- Kč4 950,- Kč5 940,- Kč
Při platbě na místě je cena individuální. Dětem od 3 do 15 let poskytujeme slevu 20%. Děti mladší 3 let mají u nás ubytování zdarma bez nároku na lůžko. Ubytování se psy je možné pouze na sdílených pokojích a to po předchozí dohodě, za příplatek 300,- Kč za psa na den a vratnou zálohou 1 000,- Kč. V noclehárně ubytování se psy není možné. Lůžkoviny a povlečení jsou na 6 a 9 lůžkových pokojích standardně, v noclehárně za příplatek 150,- Kč na osobu. Cena ubytování v noclehárně je kalkulována jako cena ve vlastním spacáku.

Snažíme se vše řešit víceméně individuálně, přesto věnujte, prosím, pozornost těmto řádkům. Kromě boudy se staráme o farmu a zvířata, která tu s námi žijí. Rádi bychom vás poprosili o respektování pravidel, které tu máme. Snažíme se zajistit maximum péče a pohodlí jak vám návštěvníkům, potulným pocestným a dlouhodobým rekreantům, tak naší zvířeně a farmě.

Jsme boudaři, ne hoteliéři.

S vřelým přijetím vás rádi ubytujeme nejpozději do 20:00 hodin, pokud se nedomluvíme jinak. Máme rádi dobře naladěné hosty, ale podnapilé neubytováváme!

V případě, že byste se svým příjezdem opozdili a nedali nám předem telefonicky vědět (stát se může cokoliv, to samozřejmě chápeme), pak bohužel účtujeme navíc poplatek 500 Kč za pozdní ubytování.

Teplá kuchyně je pro ubytované hosty o víkendech otevřena do 20:00 hodin, studená kuchyně o hodinu déle > tj. do 21:00 hodin. V pracovní dny je restaurace a kuchyň otevřena dle potřeby.

Polopenzi je možné objednat za poplatek 350,-Kč na osobu a den při platbě dopředu na účet.

Rezervace bez platby ubytovacích nákladů není možná. Po úhradě ubytovacích nákladů si u nás kupujete místo v domluveném termínu. Proto není možné pobyt stornovat. Klidně však za vás může přijet někdo jiný.

K boudě není možné dojet autem. Klínovka se nachází za I. zónou KRNAP. Jde nám o to, aby tady na Klínových Boudách, to mělo tu „správnou energii“. Myslíme si, že sem na vršky auta jednoduše nepatří. Jsme přesvědčení, že i všichni naši hosté ocení pravý horský klid, čistý svěží vzduch a ničím nerušené výhledy do údolí.

Cesta rolbou se řeší individuálně a to zejména s ohledem na aktuální počasí a počet osob. V případě zájmu rosím volejte nebo napište email, abychom se domluvili na detailech.

Zdvořile Vás požádáme o zálohu 500 Kč za klíč od Vašeho pokoje v okamžiku, kdy Vás ubytujeme. Bohužel nám hosté v minulosti často s klíči odjížděli do údolí. Snad Vám to připomene nám klíč vrátit. Děkujeme za pochopení.

Na naší boudě nemáme pro hosty internet. Věříme, že oceníte tuto zkušenost v rozhovoru se svými blízkými nebo náhodně s dalšími horaly.

Nabízíme tři typy ubytování

Celý pokoj s vlastním sociálním zařízením

> prodává se pouze celý pokoj bez nároku na slevu za dítě

Lůžka na pokojích se sdíleným sociálním zařízením na patře

> prodávají se jednotlivá lůžka

Ubytovnu „pro pocestné“

> prodávají se jednotlivá lůžka
> v zimních měsících jsou prostory temperovány (teploty nedosahují pokojových teplot)

Pro ubytování ve sdílených pokojích platí

> děti do 3 let ZDARMA – bez nároku na lůžko

Místní poplatky nejsou zahrnuty v ceně > 30 Kč / osoba /noc.

Platí pro všechny osoby ve věku od 18 let.

V letních měsících, při zakoupení pobytu na 3 a více nocí, získáte ZDARMA 2 hodiny hlídání vašich dětí s prohlídkou naší horské farmy. Děti uvidí naše stádo Skotského náhorního skotu (Highlendů), naše čerstvě narozená telátka, seznámí se s prací na farmě a dostanou odpovědi na všetečné otázky.

Těšíme se na vás a věříme, že si horské radovánky společně užijeme do sytosti.
Hezký den všem! Zdravím vás, Fanda Zálešák s rodinou.

REZERVOVAT

KAŽDÁ BOUDA MÁ SVOU HISTORIE KLÍNOVÉ BOUDY ZALOŽENA 1676

Původní Klínova Bouda byla založena již roku 1676 na místě údajně původní chatrče vystavěné dělníky, kteří nosili rudu ze Svatého Petra do Dolního Dvora, aby se měli kde ukrýt před špatným počasím. Na jih orientovaná čtyřicetihektarová louka tak prý vznikla v 17. století jako hospodářské zázemí pro stříbrné doly ve Svatém Petru.

Na rozdíl od stejně vysoko položených lučních enkláv nebyly na Klínovkách jen letní boudy, ale horalé tu žili celoročně. Proto sem chodil už od roku 1814 privátní učitel z nedalekých Rennerových bud. Kvalifikaci učitele tehdy splňoval i vojenský vysloužilec. Učilo se v různých chalupách, navíc sem chodily i děti z Rennerovek i všech tří enkláv Pláně. V roce 1903 obec Volský Důl, pod kterou Klínové boudy tehdy patřily, postavila pro zdejších osmadvacet dětí vlastní jednotřídní školu.

Během rozmachu turistiky na konci 19. století se na každé horské luční enklávě alespoň jedna chalupa přeměnila v horský ubytovací hostinec. Na Klínových boudách vyčerpali zdejší turistický potenciál Hermann Buchberger s manželkou Wilhelminou. Na konci 19. století vlastnili dvě nejvýše položené chalupy u turistické cesty, tu horní přestavěli na brzy známou Klínovou boudu. Přímo u nich na zápraží se spojovaly cesty od Pláně, Svatého Petra, Výrovky, Friesových a Rennerových bud.

Během sedmdesáti let provozu boudu třikrát potkalo neštěstí. Poprvé vyhořela v roce 1912. O rok později ji Buchbergerové postavili znovu a hned prodali bratrům Bönschovým z Luční boudy. Ti v roce 1926 ustanovili správcem Johanna Brauna z Braunbergu neboli Hnědého Vrchu v Peci. Jeho rodina kromě horského hospodářství se třemi krávami a párem tažných koní nabízela hostům ubytování, a hlavně posezení ve stylovém hostinci s živou muzikou i tancem.

Po druhé světové válce, v květnu 1945, pováleční partyzáni bezdůvodně zastřelili hospodáře Brauna přímo před boudou a zraky rodiny. Potom tu pětadvacet let hospodařily státní organizace. V zimě roku 1970 bouda do základů vyhořela a dlouhých čtyřicet let zůstaly Klínové boudy bez adekvátní náhrady.

V roce 2003 byla soukromým majitelem získána sousední bouda známá jako „Tesla“ od firmy Tesla Hloubětín. V letech 2005 – 2010 byla bouda kompletně zrekonstruována do současné podoby a otevřena veřejnosti pod názvem „Nová Klínovka“.

V roce 2016 boudu koupila společnost Infinmed s.r.o., která se záměrem dát boudě opět život a obnovit letitou tradici této krásné horské boudy dala boudě jméno „Bouda Klínovka“ .

Od roku 2017 provozuje boudu Klínovku František Zálešák, který zde žije s rodinou. Založil horský ranč Klínové boudy a začal hospodařit. Po dlouhých letech se tak vrátil na Klínové boudy život a krásné krávy Highland Cattle, ideální pro horské louky.

jak se k nám dostanete

K boudě není možné dojet autem. Klínovka se nachází za I. zónou KRNAP. Jde nám o to, aby tady na Klínových Boudách, to mělo tu „správnou energii“. Myslíme si, že sem na vršky auta jednoduše nepatří. Věříme, že i naši hosté ocení klid, čerstvý vzduch a ničím nerušené výhledy do údolí.

Po kliknutí budete přesměrování na Mapy.cz